Almanya Konsolosluğu Ankara

Almanya Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile gerekli olan tüm nüfus işlemlerini eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Nüfus işlemlerinin yanı sıra adli ve idari kayıtların ve belge takiplerinin yapılmasında da aktif hizmet verilmektedir. Konsolosluğun adresi Atatürk Bulvarı No:114, Kavaklıdere olarak belirtilmiştir. Bu adres aracılığı ile konsolosluk işlemlerine dair bilgi alabileceğiniz yetkililer ile bizzat görüşebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu ve diğer tüm konsolosluk işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilmek için kişilerin özel olarak firmamız ile iletişim kurması yeterli olacaktır. Firmamız tüm konsolosluk işlemlerinin sürdürülmesi ve her adımda kişilerin haberdar edilmesi için fırsat sunmuştur.

Almanya Konsolosluğu İstanbul

Almanya Konsolosluğu İstanbul temsilciliği İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu adresinde bulunmaktadır. Bu adrese gelerek bizzat görüşme talep etmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Ancak randevulu şekilde işlemlerin tamamlanmasına imkan tanınır. Adli ve idari adımların yanı sıra kişilerin pasaportlarını kaybetmeleri ya da yenilemek istemeleri durumunda da konsolosluk üzerinden süreci takip etmeleri gerekir. pandemi koşullarından dolayı birçok işlemin bizzat binaya gelmeye gerek kalmadan online olarak tamamlanmasına da imkan verilmektedir. Bu şekilde konsolosluk üzerinden oluşacak sosyal hareketliliğin de kısıtlanması amaçlanmaktadır.

Almanya Konsolosluğu İletişim

Almanya Konsolosluğu iletişim numaraları aracılığıyla belge talep adımlarından başlayarak resmi prosedürlere kadar birçok alanda bilgi alabilirsiniz. +90-312-455-5100 ve +90-212-334-6100 numaraları aktif olarak mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında iletişim kurmak için [email protected] mail adresini kullanabilirsiniz. Mail adresine göndereceğiniz iletilerin açık ve anlaşılır olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Almanya Konsolosluğu olabildiğince kısa bir süre içerisinde mailinize yanıt verme adımını gerçekleştirecektir.

Almanya Konsolosluğu Randevu

Almanya Konsolosluğu randevu almak isteyen kişilerin öncelikli olarak telefon numaraları ya da dijital sistem üzerinden uygun tarih ve saati belirlemeleri gerekmektedir. belirlenen bu tarih ve saatte bir değişim yapmak isterseniz revizyon talep hakkınız da mevcuttur. Randevu alma aşamasında size talep ettiğiniz işleme bağlı olarak hangi belgeleri yanınızda getirmeniz gerektiğine dair de tüm veriler sunulacaktır. bu şekilde gerçekleştirmek istediğiniz resmi işlemlerin çok daha hızlı şekilde tamamlanmasını mümkün kılabilirsiniz.

Menü
Acil Vize